Skocz do zawartości
sslawek77

O ograniczeniach raz jeszcze

Rekomendowane odpowiedzi

Rafal    0

Piszcie dalej - byle madrze...

 

PS. Tam dalej jest normalne forum, z wieloma pokojami, z wieloma cennymi informacjami, nic tylko otwierac i czytac, czytac i jeszcze raz czytac. Mozna tez pisac. Wystarczy tylko zaplacic 25 zl ;)

 

I po reklamie.

 

Pozdrawiam,

Rafal

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Bati    0

Do tej pory mialem takie stanowisko jak duza wiekszosc czyli sie nie odzywac w tym temacie :)

 

 

Ale jednak pomyslalem ze trzeba.

 

 

Wg mnie forum powinno byc cale otwarte dla wszystkich, ale zeby mogli tylko czytac. Ograniczajac czytanie nowym, jak i obserwatorom ktorych jest mnostwo tracimy potencjalnych pelnowartosciowych klubowiczow, zamykamy chocby dzial projekty przed swiatem. Naprawde mase ludzi tam zaglada i to czyta, potem mowi innym i w ten sposob auta sa znane nie tylko tutaj, ale rowniez na innych forach.

 

Prosty przyklad, spotykamy sie jakis czas temu na lokalnym wiekszym spocie aut sportowych w mojej okolicy. Bylo duzo ciekawych aut i ludzi. Po spocie bylo sciganko, Szczepana G scigalo sie z pewnym znamym w okolocy Fiatem Coupe. Po wyscigach kierownik Fiata wraca do domu i opisuje na swoim forum wyscigi z takim i takim autem, rzucajac link do naszej strony do projektow, dziekujac Szczepanowi za walke i gratulujac za auto. Tamtejsi ludzie czytaja, ogladaja projekty i juz znaja to auto. Potem oni mowia o tym nastepnym znajomym i tak wiadomo ze w okolicy jezdzi bardzo mocne Corrado, zadbane i szybkie.

 

 

Jak wczesniej pisalem jest tez duza grupa obserwatorow, ktorzy maja mk1, mk2 itp ktore po prostu sledza nasze forum bo lubia Corrado. Sa to moi znajomi, ktorzy otwarcie mi mowia ze nigdy nic nie napisal, a czytaja forum Corrado na rowni z wlasnymi. Znaja cala atmosfere, auta, sptotkania i ludzi.

 

 

Jest mase innych przykladow na to ze 3 razy wiecej ludzi czyta nasze forum niz tych co na nim pisza, i jezeli tak zostanie ze dopiero po oplaceniu skladki beda mogli dalej tylko czytac nasze forum to 99% z nich przestanie tu bywac, poznawac nas i nasze auta - a my przestaniemy byc znani w sieci i nie tylko.

 

 

Tyle ode mnie. Pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
kicaj    0

zaraz to co w końcu mogą czytać użhytkownicy nie płącący składek?? Ja już sie pogubiłem :blink:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Bati    0

Nie placacy skaldek Kicaj moga czytac spotkania i zloty, corkomarket i pogaduchy :(

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
kicaj    0

a, bo myślałem, że tylko oślą łączkę... czyli jest tak:

 

Mogą czytać i pisać na Oślej łączce.

Mogą czytać Pogaduchy, Corkomarket , Spotkania i Zloty tak?

To w sumie nie jest tak źle Ośla łączka może być faktycznie niezłym przedpokojem do forum dla nowych... Ja zanim cokolwiek napisałem czytałem forum przez niemalże pół roku żeby wyczuć ten jakże przecież specyficzny klimat :D

W dziale projekty podobnie jak tech-roomie ludzie prezentują swoje auto nierzadko opisując bardzo szczegółowo zakres prowadzonych prac... To odpowiednia gratyfikacja za 25 pln rocznie jak dla mnie, ponieważ jest tam mnóstwo bezcennej wiedzy w dodatku udokumentowanej na zdjęciach.

Jeśli otworzymy wszystko to płacenie składek faktycznie nie będzie się opłacać i krzyk podnieśnie sie z drugiej strony barykady...

Edytowane przez kicaj

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Bati bardzo dobrze to wszystko ujął i kilka osób go poprzedzających.

 

Opłata składkowa nie podlega dyskusji...musi byc, ale nie zamykajmy w taki sposób forum.

 

Popatrzcie jak wyglada forum dla nowego uzytkownika po zalogowniu:

 

forumrg6.png

 

 

 

 

Naprawde niczym na dzien dzisiejszy ( po tych ograniczeniach jakie teraz sa ) to miejsce nie zachęca do płacenia składek i próby związania sie w jaki kolwiek sposob z klubem, nowi uzytkownicy nie beda placic "za kota w worku". W ten sposob zbierzecie składke od osob ktore zyc bez forum poprostu nie moga :)

 

ludzie ktorzy sa juz jakis czas na tym forum i tak zaplaca ta skladke, bo chca, znaja to miejsce i ludzi na nim wiedza ze warto wspomagac klub w jaki kolwiek sposob ( mowa o tych najbardziej zwiazanych, ktorzy caly czas placa

 

Człowiek sie loguje wchodzi i patrzy ze ma zapłacic min 25zl aby mogl cokolwiek dalej przynajmniej poczytac. Wiem wiem to nie jest duzo i przez 365 dni dzielac jest to bardzo malo....ale jak wiemy zyjemy w Polsce i jakby kazdy mial placic na kazdym forum na ktorym jest zalogowany min 25zl za to aby przynajmniej w polowie z niego korzystac to wogle by nie zagladali w takie miejsca

 

 

Zablokujcie zakladanie na forum nowych tematow, mozliwosc odpisywania w danym teamcie,mozliwosc przegladania profili uzytkownikow i ich dane ktore sie tam znajduja,opcje szukaj ( bedzie to mega utrudnenie dla czarnych ale mozliwosc czytania i przegladania bedzie dla nich znakiem ze jednak cos jest na tym forum i ze jest to cieakwe miejsce.

Zablokujcie corkomarket..niech to bedzie dzial dla klubowiczow a nie dla wszystkich...wszyscy moga sobie wejsc na allegro i poszukac czesci do parchow...moim zdaniem corkomarket powinien byc miejscem dla pelnomocnych uzytkwonikow gdzie mozna "spotkac" jakies unikatowe czesci lub zeby takie informacje o sprzedazy konkretncyh rzeczy docieraly najpierw do klubowiczow

 

Generalnie to Forum zostalo zamkniete przed swiatem. a co najgorsze pokój z projektami....

 

Duzo młodszych fanow tej marki i tego modelu auta przeglada/ło to forum... napewno nieraz w szkole jeden dzieciak do drugiego mowil. ej stary widziales to corrado,zobacz jaki wypas , jest na stronie klubowej corrado, drugi mowi ok zoabcze w domu a tu lipa ograniczenia.

 

Kolejny przykład...gadam z kumplem...uzytkownikiem hondy :) pyta sie jak auto co w nim zrobiles :) co robie ... proste.. daje linka do forum, mowie masz stary poczytaj sobie jest tam to fajnie opsiane, koles zadowolny sobie czyta i posyla linka dalej w swiat jak mu sie podoba

 

 

paradox :) jest na tym forum kilka osob ktore nie posaidaja corrado aposaidaja za to bardo duza wiedze z dziedziny mechaniki..maja zaplacic 25zl by udzielac porad ?

 

w sumie to ile głów tyle pomysłów i opini,zawsze beda plusy i minusy, kazdy napisze cos od siebie...to mnie j trafnych uwag lub wiecej...prosimy owyciagneicei esensji z tych naszych "bazgrołów" :)

Edytowane przez -== Szczepan ==-

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
KOSTRZYK    0

mi się wydaje ze dział projektów można by otworzyć (ale tylko do czytania) dla zarejestrowanych, nie opłacających, a wszystkie faq które tworzą klubowicze aktualnie, umieścić w dziale dostępnym tylko dla płacących, będzie to swego rodzaju zachęta do tego aby opłacić składkę :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
nezzo    0
mi się wydaje ze dział projektów można by otworzyć (ale tylko do czytania) dla zarejestrowanych, nie opłacających, a wszystkie faq które tworzą klubowicze aktualnie, umieścić w dziale dostępnym tylko dla płacących, będzie to swego rodzaju zachęta do tego aby opłacić składkę :)

bardzo dobry pomysl, rzeczywiscie wiedza tajemna powinna byc nie za darmo, ale projekty to nie jest cos co nalezy ukrywac.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
kicaj    0

po głębszym zastanowieniu to chyba macie rację... Jak prezentować to jak największyemu gronu, jednocześnie pokazując jakich to kozaków mamy w klubie :)

 

 

Zresztą jakby to powiedział por z Biedronki : Jestem zielony w tym temacie.

 

:rolleyes:

Edytowane przez kicaj

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
OnyX    0

a ja wpłaciłem 25 i i tak nie mam dostępu... a tyle mam do przekazania...

 

:D

 

 

...to pewnie daltego, że nie napisałem nicka z forum ;p...

Edytowane przez OnyX

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mps    0

Przelewy sprawdzam po każdej sezji czyli o 9 , 12 i 16. Jak tylko pojawia się ktoś nowy natychmiast mu odblokowuje konto.

 

:)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
sslawek77    0
Bati bardzo dobrze to wszystko ujął i kilka osób go poprzedzających.

 

Opłata składkowa nie podlega dyskusji...musi byc, ale nie zamykajmy w taki sposób forum.

 

Popatrzcie jak wyglada forum dla nowego uzytkownika po zalogowniu:

 

forumrg6.png

i ten kto się zaloguje to wam nawet "oślej łaczki" nie przeczyta, że jak chce wiecej to musi zapłacić te 25 zł

 

bo stwierdzi z góry że "tu nic niema ciekawego" i zamknie okno....

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
KOSTRZYK    0

a czy była by taka możliwość (techniczna), aby osoby nie opłacające mogły widzieć tematy we wszystkich działach , ale do tematu wchodzić mogły by tylko osoby opłacające, wtedy taki potencjalny nowy poszukujący, wchodzi szuka sobie tematu,jak znajdzie interesujący go, to ma motywacje aby opłacić składkę. :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Smyk    0

ja też juz wpłąciłem powinno kaska powinna niedlugo dojść

hhehe a akurat jak sobie kupiłęm corka to mnie zablokowali, a tyle czasy bez samochodu i miałem pełny dostęp mały paradoks, ale wszytstko rozumiem i zapłąciłęm 25zł poszło

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
kicaj    0
i ten kto się zaloguje to wam nawet "oślej łaczki" nie przeczyta, że jak chce wiecej to musi zapłacić te 25 zł

 

bo stwierdzi z góry że "tu nic niema ciekawego" i zamknie okno....

no i o to właśnie chodzi :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
BOLO666    0
nie musisz mnie za nic przepraszac,nawet o tym nie pomyslałem,nawet ten tekst o jednostce antyspołecznej jest fajny,znam to z doswiadczenia (taki zawód)poszedłes druga strona,ładnie napisane teraz mnie powinno sie zlinczowac za agresje i inne te pierdołki o których próbowałes ambitnie napisac/mój wiek i tytuł jak to ladnie napisałeś- do niczego mnie nie zobowiązuja,mam  swoje zasady i zawsze wyrazam opinie na dany temat dosłownie,Ci którzy mnie znaja ,,pogodzili ,,,sie z tym-jeżeli moge wyrazic swoja opinie odnosnie Twojej wrażliwości to oględnie piszac - zdanie cytuje:/// Owszem na początku byłem zainteresowany ale powoli stwierdzam, że za dużo tu agresji, napinania się - po co mi to??? Za stary jestem na to...///określa cały Twój zapał i charakter,jezeli jeden niezbyt kulturalny doktorek,facet rzucający miesem,,,wystudził,, Twoje jak,ze wielkie na poczatku tej dyskusji zapędy,to raczej masz racje za satry jestes na to...aha o jedno Cie prosze/nie myl białych ptaszków na zielonej łączce,elfów i łabadków z kotami,a tabletki są białe i jeszcze raz powtarzam na recepte(gdyby Ci dalej szwankowała inteligiencja)Teraz ja Cie ładnie za wszystko przpraszam,na usprawiedliwenie(żadko sie usprawiedliwiam-to tez moja wredna cecha)napisze,że mam efekty bardzo duze w promowaniu VW Corrado,o co nie raz, nawet na Naszym forum byłem linczowany i zdania nie zmienie-ponosło mnie jak poczytałem o składkach i tyle,dalej bede robił swoje i jakies trzy razy w roku wybuchne..pozdrawiamcie i przepraszam wszystkich,których uraziłem-pokój...

OK jest luzik. Nie obraziłem się, też mi się zdarza...

 

Prawda jest taka, że dla mnie przynależność do klubu nigdy nie była wyznacznikiem miłości do tego samochodu. Więc trudno tu mówić o wystudzaniu całego zapału czy utracie pasji. Decyzję o zakupie Corrado podjąłem zanim jeszcze wiedziałem, że ta strona istnieje, i że jest jakiś klub. Te zainteresowanie samym klubem nie było jakieś wielkie wynikało raczej z czystej ciekawości np.: jacy tu są ludzie jaką mają mentalność, etc... Że dużo postów nabiłem to tylko dlatego że mam taką pracę przed kompem i się czasem nudzę. Cenię sobie niezależność i chcę żeby tak zostało. Nie chcę się angażować w sprawy klubu a broń boże narzucać swojego zdania, to były po prostu sugestie/opinie osoby z zewnątrz. Ograniczenia jak ograniczenia są za i przeciw co z tego wyniknie - czas pokaże - dla mnie nie jest to jakaś wielka tragedia. Zresztą zobaczcie jaki klub mają Brytole to dopiero jest elita :D :D

 

I sorry za tego wielbiciela dragów nie znam Cię nie wiedziałem, że to na serio z tą receptą było. Myślę, że wszystko sobie wyjaśniliśmy i nie ma co się więcej spierać.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez BOLO666

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Codders    0
wiecie co powiem tak: ja się dostosuję...

Wiecie co?

 

Ja podobnie jak kicaj :]

 

PS. Jak to zrobiles skubancu ze jestes 7 dni dluzej na forum OD mnie? ;P

Zajec jeden no... :P:D

Edytowane przez Codders

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co?

 

Ja podobnie jak kicaj :]

 

PS. Jak to zrobiles skubancu ze jestes 7 dni dluzej na forum OD mnie? ;P

Zajec jeden no... :P:D

sluchajcie..."cala starszyzna" sie dostosuje bo co by nie bylo to i tak zostaniecie na tym forum ale nie o to chodzi...forum jest dla ludzi a nie dla wybrancow... taka moja opinia

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pioter_PL    0

Szczypek dobrze gada w 2-och ostatnich postach ;) popieram

Edytowane przez Pioter_PL

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
kicaj    0

Panowie tu chodzi o to żeby zrobić coś dla siebie. Nie będzie kasy nie będzie forum - proste. Ktoś już nad tym pomyślał co i jak ma być zeby ta kasa była. Nie uważam że skoro jestem ponad 4 lata tutaj to jestem zobligowany do płacenia bardziej niź ktoś kto jest np. miesiąc. Tu chodzi o pasję nie jesteśmy masówą i nigdy nie byliśmy i być nie chcemy - tak myślę. Czuję się w pewnien sposób wyróżniony prznależąc do tej społeczności.

 

Jest jeden taki wielki portal znany użytkownikom VW podzielony na poszczególne marki. Jestem tam administratorem kącika Corrado (dawne dzieje) jest za darmo i ogólnie dostepny i co?? Co tydzień wchdzę tam poodkurzać i zebrać pajęczyny... I szczerze mówiąc wcale mnie to nie martwi, bo jeśli chodzi o Corrado jest tylko jedno miejsce gdzie fajnie jest pisać.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
przemo27    0

słaby pomysł.....!!!!!!z tym zamykaniem dostepu! Żenada! trzeba bylo zrobic forum otwarte ale jak ktos chce sie na nim udzielac "czytaj":pisać ,to niech placi (lub opcja 2 w dalszej czesci tekstu)teraz to bedzie forum 40 góra 100osobowe SUPER hahahahah Gratuluje pomysłu trzeba bylo otworzyc temat np. sponsoring i wpisac potrzebna kwote i dobrowolnie ludziska by wplacaly i mysle ze to mogloby zadzialac a tak jest dupa nie forum!ani okazji sie nie trafi ani nie pozyska sie nowych członków tj. klubowiczów hehe PS.a takie super forum BYŁO!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
koza    0

bo ten klub to ludzie, spolecznosc, przyjaznie i takie tam a nie samochody...

 

niektorzy tego nie zalapia i tyle...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Codders    0
bo ten klub to ludzie, spolecznosc, przyjaznie i takie tam a nie samochody...

 

niektorzy tego nie zalapia i tyle...

AMEN :rolleyes:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
shogun_zag    0

Nie będę cytował przedmówców i ustosonkowywał się do bzdurnych wypowiedzi prezesów i innych, bo i po co.

 

Ale do rzeczy ... mps, prawnik powiedział Ci "prawie" prawdę, z tym, że ... prawie. W tym kręgu zdawkowe informacje prowadzą na manowce, więc ... :>

 

Sprawdź znaczenie w języku prawnym form:

- darowizna

- składka ... np. klubowa

- opłata za ... np. dostęp do forum

Widzisz różnicę?

Składka, OK, można nazwać/podciągnąć pod darowiznę, ale "opłata za" ni jak ma się to formy i definicji "darowizna".

 

W tej sytuacji proponuję, byś przegadał i uzgodnił z nim właściwą formę i tylko wyłącznie nią się posługiwać. Jak na razie mowa jest o "składce" i "opłacie za..." a to jakoś dziwnie wiąże się ze skarbówką.

 

Nie piszę tego po to, by tu śmiecić, ale po to, by troszkę otworzyć Wasze oczy na sprawy formalno-prawne a tym samym oszczędzić Wam kłopotów.

Nie pisałbym też tego, gdybym Wam źle życzył ;)

 

Sprawdź jeszcze formę "sponsoring" i "reklama", a następnie spróbuj je logicznie powiązać w całość z przełożeniem na forum, serwer. Skonsultuj to ze znajomym prawnikiem ;)

Temat ten Was nie minie więc im wcześniej to ustalicie, tym lepiej.

 

Tyle mojego flemu, spamu, czy jeszcze tam czegoś. :P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

By korzystać z forum musisz się zgodzić z zasadami: Warunki użytkowania.