Skocz do zawartości
Leon Nelson

VW Corrado jako pierwszy samochód

Rekomendowane odpowiedzi

Paloma    0

Grzesiu słoneczko nie tak:

 

DSC00004.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Grexon    0

Przepraszać... :D wiecej tego bledu nie popełnie :P:)

 

gub18 jestes z Gdańska zamiast kiedys sie odezwac do mnie czy Mariana... Mozna by sie jakos ustawic i mysle ze przyblizyli bysmy tobie temat corrado jeszcze bardziej i nawet zobaczyl bys jak jezdzi 16V i g60...

 

A teraz 16V to juz bedzie 16V+ a g60 - 1.8T... takze klops... :P:).

Chociaz jak bedziesz chcial cos wiedziec to przy flszce ci wytlumaczymy... :P:D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Grexon    0

Oj... kostek wytlumaczyc co nieco i bez tego da rade... :P

 

 

Co nie zmienia faktu ze masz racje... :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
qub18    0

Paloma na czas nauki lepszej pracy nie znajde:) i tak wychodze na czysto 600 zl :D wiec nie jest zle

 

Grexon juz kiedys gadalismy ale nie bylo okazji albo czasu? na spotkanie :)

 

a z Niemiec oplaca sie sprowadzac cos tak do 10 k ?? 2k euro na autko + 500 euro za sprowadzanie itd musialo by wyjsc :):D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
badyl    0

tak tak panowie może was to zaboli, ale powiem. 9a w corrado to jedyny normalny silnik. żadne eksperymentalne G które cały czas się pieprzy, czy extremalny VR którego samo utrzymanie jest drogie. Choć nie powiem powoli się przymierzam do VR bo w końcu corras nie jest normalnym autem i nie może mieć normalnego silnika. I nie wiem co złego w tym że lubi się ładować w auto. Może powiedziała to osoba która ładuje fortunę tylko po to by parch w ogóle jeździł... he he a spalanie w 9a żędu 6-7 litrów w trasie to norma i to nie emerycką jazdą tylko normalną, cywilizowaną bez gazowania i hamowania po chwili jak bezmózgowiec. Po prostu Ful relax i cieszenie się z jazdy

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
qub18    0

troche się gubie w tych oznaczeniach silnika 9a to 2.0 16v czy 8v? i wkoncu ktory z tych 2 powinienem wybrac?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Miron    0

najlepiej ustaw sie z ludzmi z Twojej okolicy i sprawdz co Ci bedzie lezec najlepiej :) Ja jak kupowalem corra w 2003 roku to nie mialem zielonego pojecia co kupuje pozatym ze spelnialem swoje motoryzacyjne marzenie :) Corrado to przygoda, jesli nie chcesz kota w worku to najlepsza bedzie wlasnie taka ustawka, sam bylem studentem i wiem jak ciezko polaczyc hobby z proza zycia ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
qub18    0

Ja i tak sie nie znam w ogole na mechanice wiec wiesz...;) tym badziej ze prawko mam od hmm ponad pol roku a jedynym samochodem ktorym jezdzilem (procz grande punto) to citroen ax :D i to tez sporadycznie. kolejna zecz ze za nic w swiecie nie przejechalbym sie czyims samochodem a zwlaszcza coraskiem ( i tak pewnie by mi nikt nie dal:P ) ale bardzo chetnie osiadłbym na fotelu pasażera i poczuł jak to jest :) wiec licze na grexona ;) jest ktos na forum kto sprowadzal autko juz z za granicy?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Miron    0

ja sprowadzalem i polecam, jest to pewne ryzyko bo jedziesz kupe km w ciemno ale unikasz z duzym prawdopodobienstwem kupienia jakiegos powypadkowego zlepa. Wg mnie najwazniejsza w corrado jest nieruszana buda, bo wszystko inne elementy latwiej lub trudniej ale wymienisz... ;) Co do przejazdzki correm to bez przesady, to nie swieta krowa hehe mysle ze kazdy normalny czlowiek chociaz na placu dalby Ci siasc za stery.

Edytowane przez Miron

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Adanio    0

2E - 2.0 8v

9A - 2.0 16v

Jeszcze były

ADY - takie nowsze 2.0 8v w końcu produkcji dawali zamiast 2E

KR - 1.8 16v

PG - 1.8 z kompresssssurem G

AAA - 2.8 vr6 w Hameryce

ABV - 2.9 vr6

 

Bez dwóch zdań jak masz mało kasy to 2E albo ADY - najtańsze w eksploatacji, a na niedrogiej instalacji lpg z blosem podobno jest niekonfliktowe :)

9A albo KR też nie jest takie drogie w utrzymaniu, drogie jest jeśli chcesz je utrzymać w naprawdę dobrym stanie podobnie jak PG no i w nich lpg nie poleca się :P

VR - Naprawdę podziwiam ludzi którzy zdecydowali aby mieć jeden samochód do tańca i do różańca i wybrali na niego Corrado vr6. Odważni i zamożni zarazem :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
qub18    0

Miron akorat z tym jechaniem to mam o tyle dobrze ze mojejgo ojca znajomy sprowadza autka z Germani ;) raz w tyg jezdzi i sprowadza autka na sowoj autohandel :) wiec moglbym sie z nim ugadac ze jak wpadnie cos dobrego czy by mi to przywiozl ;P bardziej iteresuje mnie czy cenowo wyjde na + bo za sprowadzenie o jakies 2k trzeba liczyc wiec na samo autko moglbym w takim wypadku preznaczyc jakies troche wiecej niz 2k euro :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Miron    0

ja za swoje dalem 1500 euro, cena nie byla zla jak za 1994 rok ADY z poduchami ( dodam niewybitymi :P ) oraz niebita buda. Przejechalem tym autem juz ponad 35 tys km i powiem Ci ze zapomnialem co to znaczy awaryjnosc i wrednosc corrado, zalozylem sekwencje, na benzynie auto z hamowania wyszlo 115KM a wiec seria a na gazie 110KM wiec nie jest tak zle i nie mam zadnych problemow, porownojac do tego co mozesz dostac za ta kase w polsce to jestem bardziej niz zadowolony. Wszystkie plastiki na swoim miejscu, zadnego druciarstwa pod maska i w elektryce, wiec skoro masz takie mozliwosci to naweet nie ogladj ogloszen z Polski, wg mnie nie warto ;)

Edytowane przez Miron

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
kih0n    0

dokładnie tak jak pisze Miron, ja też mam parcha z niemcowni i jestem bardzo zadowolony jego stanem, niemcy szanują bardzo auto... w polsce wystarczy pojeździ 2-3 lata i już nie jest ten sam, więc lepiej od niemca, być może trafi się na takie z pierwszej lub drugiej ręki!

Edytowane przez kih0n

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Marian    0
KR :)

APX :P

 

chcesz to możemy się kiedys ustawić z grexonem wypić wódkę, zabrać na spota. nasłuchasz sie co nieco na temat corra, poczujesz klimat spotów...a jak wytrzeźwiejesz mega kaca, bo z nami nei ma łatwo :lol: i wtedy sam zdecydujesz...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
alien    0
APX :P

 

chcesz to możemy się kiedys ustawić z grexonem wypić wódkę, zabrać na spota. nasłuchasz sie co nieco na temat corra, poczujesz klimat spotów...a jak wytrzeźwiejesz mega kaca, bo z nami nei ma łatwo :lol: i wtedy sam zdecydujesz...

 

Ejj no to jak juz to nachlamy sie razem , ja też bym chciał zobaczyć jak kolega pije czy się nadaje i czy na 2 dzień o 7 rano umie się integrować dalej :>:D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Marian    0

taa bo jak jest słaby w piciu to parch mu się nie należy :P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
alien    0

nachlać sie trzeba umieć . Grześ sie jeszcze uczy ale nawet dobrze mu idzie

 

2 zloty 2 rzygania :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
alien    0

No raz za domkiem mu sie udało a raz nie doleciał i przed wejściem do kibla :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Grexon    0

:ph34r: patafiny... kielbaski zaszkodzily... :D

 

Aline mi juz nauka nie potrzebna... ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
alien    0
:ph34r: patafiny... kielbaski zaszkodzily... :D

 

Aline mi juz nauka nie potrzebna... ;)

 

Potrzebna potrzebna :lol: Co by następnym razem parówki nie zaszkodziły :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
qub18    0

Orientuje sie ktoś jakie są mniej wiecej koszta sprowadzenia autka z Niemiec??

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
kostek    0

Jak byś sam chciał to mniej więcej dolicz z tysiąc euro

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

By korzystać z forum musisz się zgodzić z zasadami: Warunki użytkowania.