Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kupno VW Corrado

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
65 odpowiedzi w tym temacie

#1 MechanikCzasuu

MechanikCzasuu

Sympatyk

• Znajomi
  • Pip
  • 0 postów

Napisano 19 październik 2016 - 12:48

Witam,
Jestem tutaj nowy nazywam się Patryk.
Chciałbym prosić was o pomoc, Ostatnio postanowiłem kupić sobie Corrado będzie to mój 4 samochód :)
Miałem już Vectre B, Forda Probe II i Vw Polo :D
Padło teraz na Corrado. interesuje mnie oto ten Egzemplarz:
https://www.olx.pl/o...html#6af54e598a
czy za taką cene ( Planuje włożyć LPG ) opłaca mi się kupić ? jeździł bym nim do pracy 60km dziennie.
Jaki gaz ( sekwencja czy jednopunkt ? _
Co powinnem wiedzieć ? na co zwrócić uwagę ? i czy cena jaka jest podana jest dobra ?
Pozdrawiam.

• 0

#2 carlito

carlito

1 i 1/2 zlotu

• Full Forum Users
  • PipPip
  • 4049 postów

Napisano 19 październik 2016 - 13:17

:)
  • 0
Dołączona grafika

#3 KrzaquG60

KrzaquG60

Sympatyk

• Znajomi
  • Pip
  • 1163 postów

Napisano 19 październik 2016 - 13:26

Swego czasu, to chyba będzie 2 lata temu auto prezentowało się dobrze, przynajmniej wizualnie, wiedziałem je na żywo i uważam, że za taką cenę warto go wziąć

Chociaż nie do końca warto tylko po to, aby wrzucić gaz i użytkować na codzień, to już lepiej jakiegoś passata jakich w naszym regionie hmm... dużo...

20140921_133515_zpshgw91yc0.jpg

• 0

#4 karmannski

karmannski

Sympatyk

• Klubowicze
  • Pip
  • 1362 postów

Napisano 19 październik 2016 - 13:30

:)

;) 

8V silnik jest najlepszym silnikiem do gazowania. 

Mialem sekwencje w takim silniku (w Vento 8V) i byla bajka. ale do Corrado bym nie zakladal, ten silnik jest w miare ekonomiczny. 

A pozatym jak zaczniesz jezdzic 25 letnim autem z nowa sprawna instalacja, to zawsze cos innego ci wyskoczy, i nawet instalacja sie nie zwroci. 

Najlepiej to jak kupisz sobie Rado, to pojezdzij sobie nim z 5000km i powinienes wiedziec do tego czasu co go boli. 

Ale to bylo G a jest 8V, tez nie wiadomo jak to bylo zrobione, w jakim stanie jest silnik, itp itp, 

A jak juz zalozysz ten gaz za 3k to przelicz sobie ile KM muszisz zrobic aby sie zwrocilo, a jak juz sie zwroci i bedziesz mial go sprzedac to bedziesz mial problem, bo z gazem Rado ciezej sprzedac... bo teraz szukaja w miare oryginalnych egzemplazy. A co by nie mozwic dobrego o gazie to juz jest dosyc ostra ingerencja w auto. 

Pozdro 

• 0

"...However, I do not understand why some coupes make the grade and others do not. Everyone knows, for instance, that the Corrado was as tasty as an East End prize fighter with the looks of a Benetti super-yacht. The four-cylinder was good, but the VR6 was about as close as you could get to Ferraridom without buying a Ferrari. And what happened? You all went to the pub instead...."
Jeremy Clarkson                                

#5 VJARON

VJARON

15 zlot

• Klubowicze
  • Pip
  • 2488 postów

Napisano 19 październik 2016 - 14:46

i tak swap :), dobra opcja, aby tylko jeździć chciało :D

• 0
corradosyg1.jpgcorradosygb3.jpgcorradosygb4.jpgcorradoccsyg_zpsc1a2ebed.jpg

SCHEMATY, PROGRAMY, KSIĄŻKI (do Corrado) => http://chomikuj.pl/VJARON/Corrado hasło: vjaroncorrado

#6 KamilDG

KamilDG

2 zlot

• Full Forum Users
  • Pip
  • 169 postów

Napisano 19 październik 2016 - 17:33

Ja jezdze na codzien corrado 2e z gazem i nie narzekam. Odkad zagazowalem minely 3 lata. Instalacja mi sie zwrocila w rok. Moim zdaniem jak gaz w Corrdo to tylko w 2E. Bezawaryjny silnik, a jak cos sie stanie to drugi z calym osprzetem mozna kupic za 500 zl czasem. Czesci mechaniczne tanie, a przynajmniej frajda jest na codzien. Jakbym mial jezdzic jakims seicentem to bym sie meczyl, a tak to kazda droga do pracy i z pracy jest zabawa bo bardzo fajnie sie tym jezdzi. Ale jak gaz to sekwencja tylko moim zdaniem. Ja mam zawor kolo wlewu ale jak ktos da pod zderzak to w zasadzie mozna powrocic do ori bez sladu. Przy 2E moim zdnaiem wartosc auta z gazem jest wieksza bo raczej nikt 2E nie kupuje pod kocyk jako klasyka bo od tego sa VR6 w full opcjach albo g60tki.

• 0

#7 Rafik zator

Rafik zator

Sympatyk

• Full Forum Users
  • Pip
  • 154 postów

Napisano 19 październik 2016 - 17:40

Jeśli chcesz kupić to corrado to go nie zagazuj.Szkoda kasy i tak się nie wróci.A jak zaczniesz wychodzić na zero to coś innego wypadnie.Z biegiem czasu jak się w nim zakochasz
to gaz i tak wypiepszysz.Bedziesz szukał innych cześci aby zrobić go na cacy dla siebie.A w tedy bedziesz i tak potrzebował drugiego auta na dojazd do pracy.Kup corrado narazie dojeżdżaj do pracy nim. Za to co na gaz masz wydać,wsadź do skarbonki.Na wiosne możesz kupić za parę groszy coś z gazem.Albo golfa 1.9 tdi kolega ma takiego przebieg 350 tys bezawaryjny.Czasami można kupić on po 2 lub 3 zł od tirowca.Tania jazda.Corrado z gazem to tak jakby facet spódnice założyl nie pasuje i nie wypada.Zrobisz jak uważasz.Cena za to corrado jest ok.Szkoda że oświetlenie nie oryginał.
  • 0

#8 Lukas_VW

Lukas_VW

Sympatyk

• Full Forum Users
  • Pip
  • 397 postów

Napisano 19 październik 2016 - 19:07

Czasami można kupić on po 2 lub 3 zł od tirowca.Tania jazda.Corrado z gazem to tak jakby facet spódnice założyl nie pasuje i nie wypada.

Nie wiem kolego ile miałeś aut z lpg, po wypowiedzi myślę że ani jednego, ale to żaden wstyd mieć lpg w aucie, nawet w corrado, nie wiesz nawet w jak dobrych projektach siedzi lpg. Zapraszam do mnie to przewiozę Cię moim corkiem z blosem w 9a, zdziwisz się jak to jedzie.

Co do 2-3zł za on, to się dużo mylisz, tak było kiedyś x lat do tyłu. Znajdź kogoś kto aktualnie ciągnie więcej niż 15l/tydzień przy aktualnych gpsach.
  • 0

#9 baan4n9

baan4n9

3 zlot

• Znajomi
  • Pip
  • 1330 postów

Napisano 19 październik 2016 - 19:23

kupuj, gazuj i śmigaj. nie zastanawiaj sie :)

• 0
-zielone 1.9 TDI ex.16V 9A 1992 -> jest, i zostanie na dłużej
-niebieskie GTI 8V 1992 (zapie.dalacz) -> było
-czerwone 16V KR 1993 lpg (brzydkie kaczątko) -> było

#10 BASSER

BASSER

6 zlot

• Full Forum Users
  • PipPip
  • 3622 postów

Napisano 19 październik 2016 - 19:24

Tak i nie przejmuj się innymi.auto twoje i twoja sprawa czy w sadzisz tam gaz.
PS. Ja u siebie gazu nie mam i nie założę ale nie użytkuje go na codzień.
  • 0
Vw Scirocco MK II Scala (było kiedyś)Vw Corrado g60 jest niezmiennie od 2006 roku,Opel Vectra C LOCHA jest (dupowoz)

#11 Rafik zator

Rafik zator

Sympatyk

• Full Forum Users
  • Pip
  • 154 postów

Napisano 19 październik 2016 - 19:40

Putin kurek z gazem zakręci i co będzie wtedy? Korki benzyniaki pany!Nie obrażać się to taka moja opinia nigdy na gazie nie jeździłem.Wiem że to jest tania jazda.Ja uwielbiam zapach benzynki.
  • 0

#12 baan4n9

baan4n9

3 zlot

• Znajomi
  • Pip
  • 1330 postów

Napisano 19 październik 2016 - 19:55

bezsens jezdzic na benzynie i płacic 5 dych za przejechanie 100 km, skoro można na gazie za 100km zaplacic 20zl. zaoszczedzone pieniadze mozna przeznaczyc na jakieś mody itd..

• 0

#13 olafart

olafart

8 i 1/2 zlotu

• Full Forum Users
  • Pip
  • 2334 postów

Napisano 20 październik 2016 - 08:55

bezsens jezdzic na benzynie i płacic 5 dych za przejechanie 100 km, skoro można na gazie za 100km zaplacic 20zl. zaoszczedzone pieniadze mozna przeznaczyc na jakieś mody itd..

odkad mam Calibry tak samo uważam, ale Corra mimo wszystko bym nigdy nie zagazował :P

• 0

#14 baan4n9

baan4n9

3 zlot

• Znajomi
  • Pip
  • 1330 postów

Napisano 20 październik 2016 - 09:41

Proste :P pokaż te calibry, może bym ktorąś odkupił :P
  • 0

#15 BASSER

BASSER

6 zlot

• Full Forum Users
  • PipPip
  • 3622 postów

Napisano 20 październik 2016 - 10:36

Ile masz tych caliber?
  • 0
Vw Scirocco MK II Scala (było kiedyś)Vw Corrado g60 jest niezmiennie od 2006 roku,Opel Vectra C LOCHA jest (dupowoz)

#16 BOLO666

BOLO666

9 zlot

• Klubowicze
  • Pip
  • 2328 postów

Napisano 20 październik 2016 - 12:12

Po kuj w ogóle ten temat zakładał?

Kciał kupić taniego dupowoza do 8k, co by fajno wyglądał, to kupuje i dupy nie zawraca ;)

Może to zabrzmi dla niektórych zbyt snobistycznie lub nawet burżujsko, ale biorąc pod uwagę średnią krajową pensję oraz to co było kiedyś a jest dzisiaj, myślę że nad dupowozami nie ma co się za bardzo spuszczać tylko jechać oglądać i brać albo nie brać. Co taniej kupisz? Corsę, gofra 3, szmelcento, czy inne gówno, które miało trafić na złom ale zostało wystawione w nadziei, że a nuż ktoś weźmie... Nie zrozum mnie źle nie chodzi mi o to by taniochę brać w ciemno, bo do własnych pieniędzy, nawet jak niewielkie, trza szacunek mieć (no chyba, że spadły z nieba, tj. trafił się spadek po brzydkiej ciotce, której nikt nie kciał... ;)). Chodzi mi o to, że przy zakupie "wszy pociągowej" - sztuk jeden... nie ma co, za bardzo rozkminiać plusów i minusów, szkoda na to czasu i energii, chyba że chcesz z tą wszą uprawiać miłość, wtedy to co innego... Tak jak pisałem jechać oglądać i jak uważasz, że jest to warte tej ceny to brać. Zdjęcia, tak naprawdę niczego nie gwarantują, na nich może wyglądać jak igła, a po zajechaniu na miejscu okaże się że wszystko skoszone w korkociąg. Na co zwracać uwagę? Jak ma to być dupowóz, to na to samo, co przy każdym innym dupowozie :lol: Czy wszystko trzyma się kupy i czy ma szansę pojeździć te 3 lata zanim wywieziesz  go na złom albo sprzedasz dalej. Kuźwa! No co? Toż nie będzie Ci chyba przeszkadzać, że nie oryginalny silnik? A jakie znaczenie przy nieoryginalnym silniku mogą mieć inne nie oryginalne elementy... Jakieś pedalskie lampeksy... co tam jeszcze, dwururka, wyjebane dziury w tylnej półce... przy swapie to wszystko pierdoły, a jak ma być jeszcze  instalacja gazowa to tym bardziej olać. W końcu ma to być dupowóz (wesz pociągowa), a przy dupowozie z definicji się nie spuszczamy ;) Jakby miała to być inwestycja, to wtedy co innego... punkt pierwszy buda, elementy "niewymienne", progi, tylne nadkola, przy wlew... no ale to ma nie być inwestycja, więc sobie daruję...

Czy opłaca się kupić?

Kuźwa! SOM różne ludzi... jedni jeżdżOM goframi 3 tdi i narzekajOM, że coś im za dużo palOM, i zaciekle szukajOM pojazdów na wodę... tj. deszczówkę, bo za tOM z krana trza też płacić. Inne jeżdżą smokami z 4 litrowym silnikiem i twierdzą, że im się opłaca. A to przeca zależy od tego ile jeździsz, ile zarabiasz, ile masz kochanek, ile etatów, ile alimentów musisz płacić, czy jesteś z kodu... (oni nie płacom alimentów), ile "pałaców" masz na utrzymaniu, ile płacisz za wungiel... tak więc, sorry ale nikt Ci rzetelnie nie odpowie na pytanie czy Ci się opłaca. A nawet jak ktoś odpowie, to w istocie będzie to odpowiedź na pytanie czy "mi" się opłaca.

Zamknąć to w pizdu...

• 0
VW Corrado 2.0 16v
Jeep Cherokee 4.0 Limited
Yamaha XV 125 Virago

#17 AdEK

AdEK

6 zlot + 25JC

• Full Forum Users
  • Pip
  • 1153 postów

Napisano 20 październik 2016 - 13:04

Zamknąć to w pizdu...

Słusznie BOLO ;)

• 0

'90 Corrado G60 US   Nugget Yellow (daily)

'90 Corrado G60 US   Tornado Red (under construction)

'92 Corrado 16V 9A    Dark Burgundy (daily)

'95 Corrado Vr6 ABV  Classic Green (rhd na graty)

#18 MechanikCzasuu

MechanikCzasuu

Sympatyk

• Znajomi
  • Pip
  • 0 postów

Napisano 20 październik 2016 - 13:32

Telefon do właściciela mnie nie przekonał ....
wole poczekać zimę I dozbierać do 10k
I takie pytanie jakiego silnika szukać ? 1.8(136km ? )
czy jednak ten 2.0 ?
corrado będzie służyło mi do dojazdów do pracy. Dlatego też mówię o tym gazie, chciałbym mieć samochód, który się wyróżnia tylko nie chce teraz kupić czegoś w co będę musiał wsadzić 6k żeby jechał :)
proszę kulturalnie was o pomoc, skoro siedzicie w tym temacie to wiecie co jest dobre a co nie ! :)

• 0

#19 MechanikCzasuu

MechanikCzasuu

Sympatyk

• Znajomi
  • Pip
  • 0 postów

Napisano 20 październik 2016 - 13:36

http://allegro.pl/sh...8308564#thumb/3
takowy egzemplarz...
Nie ma być to taki typowy wiejski wóz ...
chciałbym go konkretnie zrobić odrestaurować i jeździć.
Gaz i tak będzie dlatego że nie stać mnie na dojazdy do pracy na BP :(

• 0

#20 Antonio

Antonio

7 zlot

• Klubowicze
  • PipPip
  • 3547 postów

Napisano 20 październik 2016 - 13:39

2,0 8v 2E / ADY

• 0
Dołączona grafika

#21 Tifun

Tifun

Sympatyk

• Full Forum Users
  • Pip
  • 901 postów

Napisano 20 październik 2016 - 13:40

ten z linku jest na mechanicznym wtrysku i nie nadaje się do gazu ,szukaj tylko 2.0 8v

• 0

Mój corr na database  ;)  http://www.corradoda...corrado&id=6397

#22 MechanikCzasuu

MechanikCzasuu

Sympatyk

• Znajomi
  • Pip
  • 0 postów

Napisano 20 październik 2016 - 13:41

Ok a ten 1.8 ?
nadaje się do gazu ? Pytam bo nie chce zrobić czegoś czego będę żałował.
Co tu dużo mówić w jakim przedziale cenowym powinnem szukać corrado ? :)

• 0

#23 Tifun

Tifun

Sympatyk

• Full Forum Users
  • Pip
  • 901 postów

Napisano 20 październik 2016 - 13:45

1.8 16v też jest na mechanicznym wtrysku

• 0

Mój corr na database  ;)  http://www.corradoda...corrado&id=6397

#24 MechanikCzasuu

MechanikCzasuu

Sympatyk

• Znajomi
  • Pip
  • 0 postów

Napisano 20 październik 2016 - 13:49

Czyli tylko 1 silnik wchodzi w grę ? 2.0 8v ?

• 0

#25 BASSER

BASSER

6 zlot

• Full Forum Users
  • PipPip
  • 3622 postów

Napisano 20 październik 2016 - 13:50

Najlepiej.chyba ze 9a na digifancie
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych