Skocz do zawartości
Kamil m

Jestem tu nowy

Rekomendowane odpowiedzi

Kamil m    0

Siema mam na imię Kamil ,od sierpnia jestem posiadaczem corrado. Aktualnie jestem na etapie odnowienia samochodu czyli zawieszenie do piaskowania i malowania proszkowo, zabrałem się za regenerację g ladera przy silniku eksploatacyjne sprawy, brak czasu mi nie pozwala na zbyt wiele ale mam nadzieję że w okolicy marca kwietnia auto przejdzie przegląd. Chciałbym wymienić się informacjami dotyczącymi spraw technicznych. Pozdrawiam

IMG_20170820_110103.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
VJARON    0

No i dobrze, bo na tym forum zgredliwych tetryków potrzeba swierzej krwi :D. Dosłownie i w przenośni. Wszystko co cjcesz wiedziec o corrado tu znajdziesz pod warunkiem, że przekopiesz sie przez spam, a no i opłacisz składke do odblokowania dostępu ;). Ładny egzemplarz na sebringach. Ciekawi mnie tylko skąd się znasz na regeneracji G :P. Hej.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
jakoppo    0

Witamy Kamilu, faktycznie auto ładnie się prezentuje w połączeniu z sebringami, od zawsze mi się srebrne corry podobały, trochę podziałać i będzie marzenie :)
A co do regeneracji G to nie jest to jakaś kosmiczna technologia i raczej ktoś kto ma pojęcie o mechanice i zna zasadę działania tego kompresora da sobie z nim radę ;) 
Pozdro i wytrwałości życzę  

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Kamil m    0

Tak w Bielawie, szczerze mówiąc najlepsza opcja jaką znalazłem gdyż zależało mi na klimie nie powiem bo od czterech lat oglądania ogłoszeń to to najbardziej mi odpowiadało☺ . Na dzień dobry wyszło sprzęgło i tak już stwierdziłem że robię go na tip top. Jestem mechanikiem mam w Chorzowie warsztat więc myślę że sobie poradzę. Mimo wszystko mam pytanie choć to może nie ten dział ale mimo to :przednie  amortyzatory mam wkłady odebrałem je żeby oddać do piaskowania obudowy ale olej się wylał itp itd z tego co wywnioskowałem  to to jest tak poskładane fabrycznie jest jakaś firma która zajmuje się taka regeneracją? Wiem że wkład można też kupić ale to już nie to samo A zależy mi na org. Pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Kamil m    0

Aha oczywiście nic jak to mówią na krzywy ryj;) chętnie też pomogę kolegom w razie potrzeby proszę pisać pytać, jestem mechanikiem jednak główna specjalizacja to renault :unsure: 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
VJARON    0

pierwsze słyszę o fabrycznych wkładach amorów do corrado :D

Więc nie wiem co tam masz, ale komplet amorów to tego grata jest dostępny w każdym sklepie za cene podobna do amorów passata b3 :P

no chyba że ktoś tam przed tobą założył gwint, to już inna robota.... ale jak nie wież że to gwint, to jeszcze długa droga w mechanice przed tobą ;) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Kamil m    0

I mam jeszcze jedno pytanie zestaw naprawczy do g skąd wziąść Niemcy?  Czy polecacie coś w Polsce. Dzięki za odpowiedzi.  VJARON nie wiem czy daleka droga przede mną widziałem już wiele rozwiązań ale czegoś takiego nie. Wygląda mi to na takie rozwiązanie że do póki tłoczysko się nie zużuje można to samemu zregenerować tylko nie wiem skąd wziąć informacje jaki olej i ile , poza tym jest łożysko i uszczelnienie ale to nie problem

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
VJARON    0

ebay, ale szczerze polecam, żeby ktoś ci to zrobił jak nie miałeś z tym do czynienia, bo jest kilka szczegółów przez które można uwalić G.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Kamil m    0

Doskonale sobie z tego zdaje sprawę puki co mam go rozebranego i wszystko oznaczone do tego fotki itp. Na siłę napewno nic nie będę robił, coś pęknie i skąd ja wezmę g:unsure:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Kamil m    0

Może trochę zrobiłem zamieszania Ale o to rozwiązanie którego nie widziałem w przed ostatnim poście to chodziło mi o te j###e amortyzatory przód

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
ANDI00    0

oo widze kolega po fachu z chorzowa i tez ma G wkoncu mozna bedzie cos pobroic bo ja z bytomia

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta