Skocz do zawartości
sslawek77

O ograniczeniach raz jeszcze

Rekomendowane odpowiedzi

Kryniol    0
ta porshe

300 zł rocznie do przeżycia, tym bardziej że mają tor poznań na zlotach, stać na corrado to stać na składkę, proste

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Drzewo    0
300 zł rocznie do przeżycia, tym bardziej że mają tor poznań na zlotach, stać na corrado to stać na składkę, proste

Zgadzam sie. Nie jedno 25zl trzeba wpierdolic na utrzymanie corrka :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
sslawek77    0
http://porscheclub.pl/zostan_czlonkiem_klubu.php

Tak to dziala na innych forach ;) Jesli skladka ma byc to ma byc. Nawet jesli ktos nie ma corrado i chce tu wchodzic to te 25zl na rok to sa grosze. 2 zeta za miesiac ;)

ty to wogóle przeczytałeś?? tam jest opłata dla tych co chcą nalezec do klubu, a nie dla tych co wchodzą na forum :wacko:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Drzewo    0
ty to wogóle przeczytałeś??  tam jest opłata dla tych co chcą nalezec do klubu, a nie dla tych co wchodzą na forum  :wacko:

Zauwazyles ze i tu jesli nie oplacisz skladki to nie jestes klubowiczem :blink: Szkoda 25zl to wypad :lol:

 

Normalne ze sa i jakies przywileje dla klubowiczow. Jak np. korzystanie z pelnych zasobow strony klubowej.

Edytowane przez Drzewo

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Kryniol    0

Kur.wa 25 zł to przez tydzien mozna na ulicy znaleźć będąc bejem zwykłym spod biedronki, o czym my tu gadamy?? :ph34r:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
shogun_zag    0

Witam, więcej czytam niż piszę. Mam spore doświadczenie z tego typu sprawami, a w szczególności z ustawą o rachunkowości i Urzędem Skarbowym.

Proponuję więc, by Administracja dokładnie przemyślała swe działanie, by z tego tytułu nie miała problemów.

 

Przykład? Proszę bardzo ... zakładaliśmy Stowarzyszenie pasjonatów w dzidzinie "X". Do kąd sprawy toczyły się bez zobowiązań finansowych wszystko było OK, ale ... przyszedł czas, że trzeba ponieść koszt. Kto ma je pokryć? Ano my, pasjonaci. Ustalono składkę i .... na następnym spotkaniu było 50% normalnego stanu.

Pomyśleliśmy więc dokładnie tak, jak Wy ... niech zostaną najwierniejsi. No tak, ustaliliśmy Zarząd, napisali statut, zebrali składki członkowskie i ... pieniążki trzeba gdzieś przechowywać. Pomysł ... konto bankowe. I od tego momentu zaczęły nam się otwierać oczy ... NIP, REGON, adres siedziby. Wertowanie ustaw i ... wchodzimy w obszar pełnej księgowości (wpływy, wydatki) i .... potrzebny jest księgowy, który za free nie chce gadać, czyli ... wypłata dla księgowego.

Ale nie ważne. W tym wszystkim chodzi o to, że jeśli znajdzie się "uprzejmy" i "uprzejmie doniesie" do "właściwego urzędu" składkobiorca będzie w sporych opałach, bo skoro wpływy, to podatki, jak podatki, to od przychodów, jak przychody, to działalność gospodarcza. Może przejaskrawiłem sprwawę, ale chodzi o sens. Przemyślcie więc formę.

I zapewniam Was, że tłumaczenie w stylu, że to dobrowolne składki, że to na serwer i nagrody nic nie daje. Otwierana jest właściwa ustawa i jest przez urzędnika recytowany właściwy paragraf.

Proszę nie odbierać tego jako nalot na Administrację, ale jako bodziec do zgłębienia wiedzy w dzidzinie działalności, rachunkowości i podatków.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Win32    0

O tym że pewne osoby kłócą się dla zasady - że nie mają za FREE i o to głównie idzie. Bo w postach co niektórych ciężko dopatrzeć się czegoś innego.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Codders    0
Witam, więcej czytam niż piszę. Mam spore doświadczenie z tego typu sprawami, a w szczególności z ustawą o rachunkowości i Urzędem Skarbowym.

Proponuję więc, by Administracja dokładnie przemyślała swe działanie, by z tego tytułu nie miała problemów.

 

Przykład? Proszę bardzo ... zakładaliśmy Stowarzyszenie pasjonatów w dzidzinie "X". Do kąd sprawy toczyły się bez zobowiązań finansowych wszystko było OK, ale ... przyszedł czas, że trzeba ponieść koszt. Kto ma je pokryć? Ano my, pasjonaci. Ustalono składkę i .... na następnym spotkaniu było 50% normalnego stanu.

Pomyśleliśmy więc dokładnie tak, jak Wy ... niech zostaną najwierniejsi. No tak, ustaliliśmy Zarząd, napisali statut, zebrali składki członkowskie i ... pieniążki trzeba gdzieś przechowywać. Pomysł ... konto bankowe. I od tego momentu zaczęły nam się otwierać oczy ... NIP, REGON, adres siedziby. Wertowanie ustaw i ... wchodzimy w obszar pełnej księgowości (wpływy, wydatki) i .... potrzebny jest księgowy, który za free nie chce gadać, czyli ... wypłata dla księgowego.

Ale nie ważne. W tym wszystkim chodzi o to, że jeśli znajdzie się "uprzejmy" i "uprzejmie doniesie" do "właściwego urzędu" składkobiorca będzie w sporych opałach, bo skoro wpływy, to podatki, jak podatki, to od przychodów, jak przychody, to działalność gospodarcza. Może przejaskrawiłem sprwawę, ale chodzi o sens. Przemyślcie więc formę.

I zapewniam Was, że tłumaczenie w stylu, że to dobrowolne składki, że to na serwer i nagrody nic nie daje. Otwierana jest właściwa ustawa i jest przez urzędnika recytowany właściwy paragraf.

Proszę nie odbierać tego jako nalot na Administrację, ale jako bodziec do zgłębienia wiedzy w dzidzinie działalności, rachunkowości i podatków.

Kurde.. Twoj flejm jest lepszy... B)

 

 

Kto da wiecej? :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Santi    0
Podpinam sie pod wypowiedz PONCZKA :P

Dać nowym możliwość poczytania zaznajomienia sie z forum a napewno znajdzie sie dużo takich którzy z przyjemnością zapłacą te 25 PLN by utrzymać forum.

Ciekawe... to dlaczego do tej pory nie placili jak mieli okazje i forum bylo otarte?? Nadal nie zaplaca jak bedzie otwarte. A odkad zamkniete jest wplynelo blyskawicznie wiele skladek.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
endrju_000    0

to tak jakbyś wpadł do saloniku prasowego z kawką i przeglądał gazetki tak nie może być ... tak nie wolno mam tylko jedno zastrzeżenie bo wszyscy nęcą tutaj niezwykłymi informacjami czy ta nagroda mogłaby być jakoś posegregowana chodzi o łatwiejszy dostęp taka mała sugestia nie narzucam się już przez ten czas wszystko przeczytałem jestem wszechwiedzący dzięki ,że tak długo zwlekaliście :lol:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

P.S

kasa wpłynie niebawem bo sie strasznie stęskniłem :>

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

nie no rozpierd....mnie dalej/// Wiec panowie sami sobie strzelacei gola bo nowych to tu nie przybedzie///oczywiscie to był cytat kolegi z góry-znaczy Ty myslisz ,ze to pochód 1 majaowy i lecimy na ilośc jak za komuny,nie na jakos?Ty sobie tera strzeliłes niezłego gola z taka gadka to -nie MOPS do przyjmowania wszystkich----kurw... i nie porównuj tego fora do porshe czy innego co ty uwazasz,ze porshe to jakaś elita?Dla ciebie moze tak,odkąd ma wojewódzki,ale no bez jaj jak ci nie wstyd przy fanatykach VW Corrado wypowiadac sie o innym aucie/czy ktos zamknie ten temat?Za duzo kur...w tej dyskusji tłumaczenia sie-ktos cos ustalił i luzik.....

I jeszcze ten wyskok z tym skarbowym,człowieku jestem prezesem street racingu w swoim mieście,pobieram roczne składki w wysokości 35 pln/Żyje z nimi w zgodzie(skarbowym)i jeszcze mam pokój w Urzedzie Miasta---znaczy Ty uwazasz,ze to wszystko jest na lewo,a te składki,które tu są- to Miłoszowi na paczki do kryminału?

Edytowane przez Doktorek Jacek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
kielbas    0
Ciekawe... to dlaczego do tej pory nie placili jak mieli okazje i forum bylo otarte?? Nadal nie zaplaca jak bedzie otwarte. A odkad zamkniete jest wplynelo blyskawicznie wiele skladek.

Zgodze sie z tobą ze mną było to samo od zawsze chciałem zapłacić składke ale jakoś mi sie nie udało :P a ograniczenia w szybki sposób skłoniły mnie do tego. Zgodze sie że ograniczenia muszą być a składka 25 PLN jest śmieszna ale nikt nie zapłaci 25 pln za kota w worku i tyle

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Mudzinek    0

PANOWIE PANOWIE PANOWIE. JA wpłaciłem wczoraj 25 pijązów :D ale nie wiem kiedy dojdzie. Jak dojdzie to ODBLOKUJCIE MNIE bo też chce CUŚ SZRAJBNĄĆ :D

 

 

 

Jestem ciekaw jakby ktos ruszył ten temat na jakims spocie to pewnie by się pobili :lol: ALE BY BYŁ DYM :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
kicaj    0

a tak troszkę odbijając od tematu widzieli jakie będziemy mieć FAQ i to dostępne dla nowych... B) Myślę, że to powinno ich zachęcić, bo tam będzie dużo więcej niż gdziekolwiek indziej jeśli chodzi o Corrado i polskie strony....

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mps    0
Witam, więcej czytam niż piszę. Mam spore doświadczenie z tego typu sprawami, a w szczególności z ustawą o rachunkowości i Urzędem Skarbowym.

Proponuję więc, by Administracja dokładnie przemyślała swe działanie, by z tego tytułu nie miała problemów.

 

Przykład? Proszę bardzo ... zakładaliśmy Stowarzyszenie pasjonatów w dzidzinie "X". Do kąd sprawy toczyły się bez zobowiązań finansowych wszystko było OK, ale ... przyszedł czas, że trzeba ponieść koszt. Kto ma je pokryć? Ano my, pasjonaci. Ustalono składkę i .... na następnym spotkaniu było 50% normalnego stanu.

Pomyśleliśmy więc dokładnie tak, jak Wy ... niech zostaną najwierniejsi. No tak, ustaliliśmy Zarząd, napisali statut, zebrali składki członkowskie i ... pieniążki trzeba gdzieś przechowywać. Pomysł ... konto bankowe. I od tego momentu zaczęły nam się otwierać oczy ... NIP, REGON, adres siedziby. Wertowanie ustaw i ... wchodzimy w obszar pełnej księgowości (wpływy, wydatki) i .... potrzebny jest księgowy, który za free nie chce gadać, czyli ... wypłata dla księgowego.

Ale nie ważne. W tym wszystkim chodzi o to, że jeśli znajdzie się "uprzejmy" i "uprzejmie doniesie" do "właściwego urzędu" składkobiorca będzie w sporych opałach, bo skoro wpływy, to podatki, jak podatki, to od przychodów, jak przychody, to działalność gospodarcza. Może przejaskrawiłem sprwawę, ale chodzi o sens. Przemyślcie więc formę.

I zapewniam Was, że tłumaczenie w stylu, że to dobrowolne składki, że to na serwer i nagrody nic nie daje. Otwierana jest właściwa ustawa i jest przez urzędnika recytowany właściwy paragraf.

Proszę nie odbierać tego jako nalot na Administrację, ale jako bodziec do zgłębienia wiedzy w dzidzinie działalności, rachunkowości i podatków.

Zaciekawiłeś mnie ta wypowiedzią i zadzwoniłem do znajomego prawnika.

 

Sprawa wygląda tak : jeżeli od jednej osoby w ciągu roku otrzymam mniej niż 4000 pln jako darowizna to nie płace podatku. Darowizny się nie sumują.

Wystarczy umowa (nie notarialna) z daną osobą o taką darowizne.

 

Czyli w razie kontroli będę prosił płacących składki o podpisanie umowy i tyle.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
grizzli    0

Więc i ja dorzuce swoje 5gr a właściwie 69zeta :D otóż na przełomie jak posiadam corra wszelkie naprawy wykonywałem sam z pomocą obecnych tu zapaleńców i dzieki temu oszczedzałem pieniądze które musiałbym oddać mechanikowi wiec zaden to problem dla mnie i wpłace te kasiurke by dalej korzystać z uprzejmośi tej części społeczeństwa :P

Dziekuje :D to mówiłem ja Jarząbek....... :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
BIBI    0

I to jest bardzo dobre podsumowanie CORRAS 84

 

 

 

 

pomimo cyferek w nicku(żarcik of korz) ^_^

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
evolution    0
Zaciekawiłeś mnie ta wypowiedzią i zadzwoniłem do znajomego prawnika.

 

Sprawa wygląda tak : jeżeli od jednej osoby w ciągu roku otrzymam mniej niż 4000 pln jako darowizna to nie płace podatku. Darowizny się nie sumują.

Wystarczy umowa (nie notarialna) z daną osobą o taką darowizne.

 

Czyli w razie kontroli będę prosił płacących składki o podpisanie umowy i tyle.

generalnie umowa prawna jesttez umowa ustna wiec podpisywac niczego nie trzeba, a jak beda chcieli miec jakiegos haka beda musieli przesluchac kazdego darczynce ktory powie ze skladke na serweer dobrowolnie przekazal administratorowi forum, jako darowizne....

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Bocia    0

No to jakby co to nam skarbówka jakiś zlocik zorganizuje - spokówa :D:D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
nicram    0
nie no rozpierd....mnie dalej/// Wiec panowie sami sobie strzelacei gola bo nowych to tu nie przybedzie///oczywiscie to był cytat kolegi z góry-znaczy Ty myslisz ,ze to pochód 1 majaowy i lecimy na ilośc jak za komuny,nie na jakos?Ty sobie tera strzeliłes niezłego gola z taka gadka to -nie MOPS do przyjmowania wszystkich----kurw... i nie porównuj tego fora do porshe czy innego co ty uwazasz,ze porshe to jakaś elita?Dla ciebie moze tak,odkąd ma wojewódzki,ale no bez jaj jak ci nie wstyd przy fanatykach VW Corrado wypowiadac sie o innym aucie/czy ktos zamknie ten temat?Za duzo kur...w tej dyskusji tłumaczenia sie-ktos cos ustalił i luzik.....

I jeszcze ten wyskok z tym skarbowym,człowieku jestem prezesem street racingu w swoim mieście,pobieram roczne składki w wysokości 35 pln/Żyje z nimi w zgodzie(skarbowym)i jeszcze mam pokój w Urzedzie Miasta---znaczy Ty uwazasz,ze to wszystko jest na lewo,a te składki,które tu są- to Miłoszowi na paczki do kryminału?

i po co tyle agresji doktorek ? jest luz i tak tu nie zagladam , napisalem tylko co mysle nikogo nie obrażając a jesli tak sie stało to przepraszam. pozdro wszyskim i powodzenia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
BOLO666    0

Ja też na wszelki wypadek przepraszam doktorka i kolegów doktorka choć nie bardzo wiem za co... może za to, że nie będąc klubowiczem wyrażałem własną opinię i próbowałem jej bronić. Niestety czasem będę wracać (chociażby z uwagi na Corkomarket) ale postaram się nie zabierać głosu i nikogo nie drażnić bo te "dyskusje" są rzeczywiście jak uderzanie się młotkiem w palec. Wcale nie zależy mi na przynależności do tej społeczności a już na pewno na tym żeby być kochanym :D :D :D. Nie jestem jakimś "chłopaszkiem" co dopiero odebrał prawko, nie potrafi samodzielnie myśleć i tylko w grupie czuje się dobrze. Owszem na początku byłem zainteresowany ale powoli stwierdzam, że za dużo tu agresji, napinania się - po co mi to??? Za stary jestem na to...

 

Co do hondy to oczywiście blef był - ot taka wredna aluzja :) Zawsze kochałem, kocham i będę kochać Corka i żaden wielbiciel kotów i różowych dragów tego nie zmieni choćby nie wiem jak się starał i jak bardzo rzucał mięsem (zdawać by się mogło, że wiek i tytuł do czegoś zobowiązują...) :P :P A jak Corek będzie miał focha to jest wtedy największa przyjemność i satysfakcja jak się samodzielnie wszystko rozgryzie, po prostu samochód dla entuzjasty :)

 

A składkę i tak warto opłacić chociażby po to, żeby móc normalnie prowadzić interesy w Corkomarkecie. Wiadomo z częściami będzie coraz gorzej, więc każde źródło jest dobre.

 

Pozdrawiam

Jednostka Aspołeczna ;)

Edytowane przez BOLO666

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

nie musisz mnie za nic przepraszac,nawet o tym nie pomyslałem,nawet ten tekst o jednostce antyspołecznej jest fajny,znam to z doswiadczenia (taki zawód)poszedłes druga strona,ładnie napisane teraz mnie powinno sie zlinczowac za agresje i inne te pierdołki o których próbowałes ambitnie napisac/mój wiek i tytuł jak to ladnie napisałeś- do niczego mnie nie zobowiązuja,mam swoje zasady i zawsze wyrazam opinie na dany temat dosłownie,Ci którzy mnie znaja ,,pogodzili ,,,sie z tym-jeżeli moge wyrazic swoja opinie odnosnie Twojej wrażliwości to oględnie piszac - zdanie cytuje:/// Owszem na początku byłem zainteresowany ale powoli stwierdzam, że za dużo tu agresji, napinania się - po co mi to??? Za stary jestem na to...///określa cały Twój zapał i charakter,jezeli jeden niezbyt kulturalny doktorek,facet rzucający miesem,,,wystudził,, Twoje jak,ze wielkie na poczatku tej dyskusji zapędy,to raczej masz racje za satry jestes na to...aha o jedno Cie prosze/nie myl białych ptaszków na zielonej łączce,elfów i łabadków z kotami,a tabletki są białe i jeszcze raz powtarzam na recepte(gdyby Ci dalej szwankowała inteligiencja)Teraz ja Cie ładnie za wszystko przpraszam,na usprawiedliwenie(żadko sie usprawiedliwiam-to tez moja wredna cecha)napisze,że mam efekty bardzo duze w promowaniu VW Corrado,o co nie raz, nawet na Naszym forum byłem linczowany i zdania nie zmienie-ponosło mnie jak poczytałem o składkach i tyle,dalej bede robił swoje i jakies trzy razy w roku wybuchne..pozdrawiamcie i przepraszam wszystkich,których uraziłem-pokój...

Edytowane przez Doktorek Jacek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
tomek_vw    0

PRZEBIŁEM SIĘ WKOŃCU PRZEZ TO CAŁE G....... więc mogę coś napisać :)

 

 

Prawda jest taka jeszcze 5 lat temu był to samochód dla jednostek lub prawdziwych pasjonatów był drogi i mało spotykany niejeden z obecnych tu wypłacił naprawdę spore pieniądze na zakup swojego pierwszego PAŚCIA .

 

Wyniku tego że były tam montowane dość nietypowe silniki Jak na rynek polski mało było mechaników którzy cokolwiek wiedzieli w sprawach G60 lub VR6

 

W ten sposób powstała dość ścisła grupa ludzi z całej polski którzy w każdej sytuacji i za wszelka cenę chcieli sobie pomagać radzić oraz spotykać się .

 

Otwarto granice i czas się zmienił zalało nas "mnóstwo" corrado z zachodu co spowodowało znaczny spadek wartości efekt łatwy do przewidzenia corrado może teraz kupić każdy za śmieszne pieniądze i nie zawsze jest to pasjonat.

 

STARA GWARDIA która posiadała spora wiedze i checi do pomagania nowym przestała sie w dużej części odzywać na tym forum pochowała swoje wymuskane PARCHY do garaży.

 

Przestała sie pojawiać na zlotach bo to co zaczęli wyprawiać " NOWI " na zlotach nie odpowiadało im .

 

CHCEMY ABY BYŁO TAK JAK DAWNIEJ i trafiali do tego grona ludzie z pasja i wartościowi

 

NIKT NIKOMU NIEZABRANIA OTWORZYĆ SOBIE INNE FORUM CORRADO

ALE OD TEGO WARA :lol:

 

 

 

ps: z podobnym problemem boryka się SCIROCCO.PL musiaNo wprowadzić dobrowolne składki na utrzymanie forum i co ?? efekt finansowy jest dość marny a na forum jest zarejestrowanych 1000 forumowiczów

 

WIĘC TA TEZA TEŻ ZOSTAŁA OBALONA

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
marcinb    0
Zaciekawiłeś mnie ta wypowiedzią i zadzwoniłem do znajomego prawnika.

 

Sprawa wygląda tak : jeżeli od jednej osoby w ciągu roku otrzymam mniej niż 4000 pln jako darowizna to nie płace podatku. Darowizny się nie sumują.

Wystarczy umowa (nie notarialna) z daną osobą o taką darowizne.

 

Czyli w razie kontroli będę prosił płacących składki o podpisanie umowy i tyle.

dla ścisłości :) 4.902 zł jeżeli stopień pokrewieństwa zalicza nabywcę do III grupy podatkowej. Ale nie w skali roku. Mowa o pierwszej darowiźnie w ciągu 5 lat. Następnie sprawa wygląda zgodnie z ustawą z dn. 28 lipca 1983r. o podatku od spadków i darowizn :

 

"Jeżeli nabycie własności rzeczy i praw majątkowych od tej samej osoby następuje więcej niż jeden raz, do wartości rzeczy i praw majątkowych ostatnio nabytych dolicza się wartość rzeczy i praw majątkowych nabytych od tej osoby lub po tej samej osobie w okresie 5 lat poprzedzających rok, w którym nastąpiło ostatnie nabycie. Od podatku obliczonego od łącznej wartości nabytych rzeczy i praw majątkowych potrąca się podatek przypadający od opodatkowanych poprzednio nabytych rzeczy i praw majątkowych. Wynikająca z obliczenia nadwyżka podatku nie podlega ani zaliczeniu na poczet innych podatków, ani zwrotowi. Nabywcy obowiązani są w zeznaniu podatkowym wymienić rzeczy i prawa majątkowe nabyte w podanym wyżej okresie."

 

czyli TEORETYCZNIE, w razie kontroli na Twoim koncie, pierwsza darowizna (składka klubowa) danej osoby jest zwolniona. Następna wpłata od tej samej osoby, jeśli nastąpi w przeciągu 5 lat podlega już podatkowi od spadków i darowizn :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

By korzystać z forum musisz się zgodzić z zasadami: Warunki użytkowania.