Skocz do zawartości
Leon Nelson

VW Corrado jako pierwszy samochód

Rekomendowane odpowiedzi

Leon Nelson    0

Witam wszystkich. Posiadam prawo jazdy od ponad roku, ale nie posiadam swojego auta. Jezdze czasem autem taty (passat b4), ale wiadomo jak to tato czesto nie chce dawać auta i pojawia sie problem. Rozglądałem się za jakims autkiem na allegro i trafiłem na corrado. Mozecie mi cos podopowiedziec czym mam sie kierowac przy szukaniu..? I czy jest to dobry wybór na 1 auto.

Edytowane przez radzio

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
KOSTRZYK    0

kieruj się czym chcesz przecież to ma być twoje auto :ph34r:

 

a czy to będzie twoje pierwsze auto czy ostanie zależy to od twojej wyobraźni i ułańskiej fantazji.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
alien    0

Dobre pytanie :)

 

Wszystko zależy od tego jak jezdzisz , jak dbasz o samochod , czy chcesz jezdzić częściej samochodem czy autobusem , czy masz dziewczyne - bo to istotny element jeśli tak to trudno będzie utrzymać dobre relacje jak i optymalny stan protfela i takie tam...

 

 

Corrado na 1 samochod ? Da się ale bym zaczął na Twoim miejscu od czegoś spokojnego.

 

Dla przykładu mk3 1.4 :P:D :D :D :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Win32    0

golf 3 1.4 , golf 2 1.6 , fabia , opel corsa w dieslu itp. To jest coś na pierwsze auto.

 

Rok prawka to jest nic, zwłaszcza że piszesz iż rzadko jeździsz. Kup sobie na początek słabą ośkę w rozsądnych pieniądzach i poćwicz jazdę na codzień. ;)

Corrado zostaw na później ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
kostek    0
Witam wszystkich. Posiadam prawo jazdy od ponad roku, ale nie posiadam swojego auta. Jezdze czasem autem taty (passat b4), ale wiadomo jak to tato czesto nie chce dawać auta i pojawia sie problem. Rozglądałem się za jakims autkiem na allegro i trafiłem na corrado. Mozecie mi cos podopowiedziec czym mam sie kierowac przy szukaniu..? I czy jest to dobry wybór na 1 auto.

 

 

Nie patrz na cenę . Za dobre corrado trzeba swoje zapłacić . Patrz na to samo co w każdym aucie . Wszystko musi być sprawne zero wycieków i luzów . Najbardziej wkurzają drobne usterki .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
miły    0

Jak na 1 auto to ja bym wolal rower kupic...

Po co sie juz na wstepie zrazic do calej motoryzacji

:P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Win32    0

zielonego ma ? :lol:

 

Jeszcze żeby nie było :

 

masz jakąś stałą pracę/dochód ? generalnie każde auto trzeba doprowadzać do stanu używalności - różne gumowe uszczelki,elementy zawieszenia itp. Ile trzeba będzie w to włożyć zależy od marki i modelu...

Edytowane przez Win32

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dagome    0

biorąc pod uwagę:

piekno i niepowtarzalność - tak

walory użytkowe- frajda z jazdy -tak

klopoty eksploatacyjne - nie

jeśli brak kasy w portfelu - nie

jeśli chcesz corrado pojeździć trochę a nie pracujesz - NIE

jeśli masz mało wyrozumiałą dziewczynę - nie

jeśli nastawiasz się na bezproblemową eksploatację - nie

 

Corrado to samochód w najlepszym przypadku 14letni (zakładając że kupisz ostatni rok produkcji). Jest piękne, jednak wymaga zadbania o niego. Na pierwsze auto nie polecałbym Ci go. To samochód z duszą - jak ja to mówie - trzeba się z nim zaprzyjaźnić :P

Tak jak koledzy napisali wcześniej auto jest ponadprzeciętne - jednak dla osób którzy gotowi są do różnorodnych poświeceń.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Justyna    0

Co wy tak z tymi dziewczynami... ja tam bym chciała żeby mój chłopak miał corrado :P

 

 

W moim przypadku corek jest pierwszym autem i na napewno na nic innego go nie zamienie :D. Jeśli ktos nie ma cierpliwosci, zawzięcia i ma psiu w głowie to nie polecam. Wiele wyrzeczen mnie to kosztowalo i kosztuje. Ale satysfakcja z jazdy ulecza wszystko :).

 

No i prawko rok? moc corka + niedoswiadczony kierowca? ja mam ponad 3 lata prawko i wiem, ze jeszcze potrzebuje kilku lat zeby byc bardzo dobrym kierowca i czasami przeraza mnie moc tego autka, tzn przez to ze wiem iz jest takie szybkie, to noga cos z p e d a ł u gazu nie chce zejsc :P a pozniej sobie mysle- wariatka

Edytowane przez Justyna

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Adanio    0

Człowieku nie słuchaj ich - kupuj Corrado. Na płacze i żale będzie czas później. Co do tego czy Corrado się nadaje dla świeżego kierowcy to kiedyś była dyskusja przy okazji tematu który założyła olkapauba czy jakoś tak - w każdym razie jakoś tak po miesiącu zapał minął, oczy na świat się otworzyły i samochód chyba został sprzedany.

Ja jestem zdania ze jak ktoś ma poukładane we łbie to może na pierwszy samochód kupić Vra i będzie ok. Jak ktoś ma kiełbie we łbie to po dziesięciu latach jeżdżenia cieniasem przesiądzie się do Golfa III 1.4 i wyleci z drogi na pierwszym zakręcie. Fakt że wśród młodych kierowców 99,753% ma zawyżone mniemanie o swoich umiejętnościach, problemy z samokontrolą oraz słabą silna wolę, jednak są tacy którzy uważali na lekcjach fizyki i biologii i jadąc potrafią sobie wyobrazić co się dzieje przy uderzeniu w ścianę nawet przy prędkości zaledwie 50km/h

 

Reasumując mój przydługi wywód poszukaj zadbanego 8V ale takiego w którym WSZYSTKO działa ok- powinien kosztować około 14 tysi a na pewno będziesz zadowolony.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
egz3    0

a Ja tam polecam Corrado na pierwsze auto :P 3 miesiące po zrobieniu prawka kupiłem Corasa i jeszcze jestem w stanie pisać, baa nawet wszystkie kończyny mam sprawne xD, do ideału brakuje mu bardzo dużo, tam skrzypi tam trzeszczy gdzie indziej na******la, ale nie mam zamairu go sprzedać (bo i nikt by nie kupił :P ) w każdym razie Ja namawiam na kupno, fajne auto a jak się u Ciebie nie sprawdzi albo skasujesz to chętnych na graty napewno wielu będzie;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
poncheck    0
Rozglądałem się za jakims autkiem na allegro i trafiłem na corrado.

 

i w tym może byc problem, jesli nic nie poczułeś, nie wiem ,nie podrapało Cie po sutach albo co to sobie daruj :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
baron    0
biorąc pod uwagę:

piekno i niepowtarzalność - tak

walory użytkowe- frajda z jazdy -tak

klopoty eksploatacyjne - nie

jeśli brak kasy w portfelu - nie

jeśli chcesz corrado pojeździć trochę a nie pracujesz - NIE

jeśli masz mało wyrozumiałą dziewczynę - nie

jeśli nastawiasz się na bezproblemową eksploatację - nie

 

Corrado to samochód w najlepszym przypadku 14letni (zakładając że kupisz ostatni rok produkcji). Jest piękne, jednak wymaga zadbania o niego. Na pierwsze auto nie polecałbym Ci go. To samochód z duszą - jak ja to mówie - trzeba się z nim zaprzyjaźnić :P

Tak jak koledzy napisali wcześniej auto jest ponadprzeciętne - jednak dla osób którzy gotowi są do różnorodnych poświeceń.

Pieknie to napisałes az łezka sie w oku kreci :wub:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Leon Nelson    0

Widze ze sa rozne opinie, ale to dobrze:D. Na allegro jest duzo rozniaca w cenach od 4000 do nawet 20000. Czyli ok 10 tys powinno mi chyba starczyc. A zamilkłem bo czytam wasze przemyslenia i zastatnawiam sie nad wszystkim:)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Win32    0

te za 4 tyś to Bati tu na graty rozsprzedaje ;) . Poczytaj jakie cuda tam znajdował :ph34r: (dziurawa podłoga i pianka montażowa to z tych ciekawszych :wacko: ).

 

Może coś klubowego ? , BONK za 15 wystawił swoje SLC, no ale to VR ;)

http://www.corrado.com.pl/forums/index.php...mp;#entry508979

http://www.allegro.pl/item650905851_corrad..._w_europie.html

Edytowane przez Win32

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
VJARON    0

jeżeli jesteś mechanikiem, to możesz kupić korra za mniej niz 10k.

ale jeśli nie wiesz co to śrubokręt i jak go używać, to lepiej dołóż jeszcze z 5 ;)

Edytowane przez VJARON

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
kostek    0

Mimo że potrafię sobie sam wszystko naprawić to i tak wolał bym kupić w jak najlepszym stanie a potem go tylko dopieszczać a nie ciągle naprawiać

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
madKOWAL    0

skonczcie z tematem ze za corrado trzeba dac 10tys zeby wogole jezdzic

ludzie dawali po 10 tys i nie jezdzili i dawali po 6 tys i jezdza dalej

ja dalem 2 tys z padnietym motorem i jezdze

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
VJARON    0

mad, ja kupiłem za 3 noo i prawie jeżdżę :P, ale to dlatego ze nie mam czasu na grzebanie.

ty wiesz jak wygląda śrubokręt, dlatego jeździsz ;)

Edytowane przez VJARON

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
radzio    0

zgadza sie to co madKOWAL pisze, nie ma reguly, jedni kupuja auta za 3000zl i jezdza inni dokladaja do tego 10.000zl i dopiero jezdza, kolejni kupuja za 12.000zl i nagle okazuje sie auto minelo sie z powolaniem i dawno powinno grzac blachy/szpachel na zlomie, sa i tacy do kupili za grubo ponad 15.000zl i nadal dokladaja - pamietaj o jednym: takich co nie dokladaja NIE MA...

 

...musisz dobrze sie zastnaowic o co Ci chodzi w tym wszystkim? znalazles sobie hobby czy auto do codziennej jazdy liczac na jego niezawodnosc? widzisz w nim potencjal na fajny lansik czy chcesz bucic ile fabryka dala - a raczej ile z niej juz zostalo ;) mozna te wszystkie cechy polaczyc ale to juz praca na dlugie miesiace a nie dni czy godziny :D

 

kupujac auto zgola i 20letnie musisz sie liczyc z tym ze wiekszosc baaaaaa zdecydowana wiekoszosc podzespolow bedzie wymagala renowacji/wymiany, kupujac z allegro dodatkowo zwiekszasz szanse na to ze kupisz gniota ktorego najnormalniej w swiecie ktos ma juz dosyc, na Twoim miejscu rozejrzalbym sie po okolicy, zapuscil zurawia na forum na pare miesiecy zanim bym dokonal wyboru, naczytasz sie o problemach/usterkach/niedomaganiach, moze znajdziesz jakies mile slowa tych ktorym sie udalo cos wykrzesac z tych zlomkow, ogarniesz wersje silnikowe i ich roznice badz specyficzne zachowania - no i wtedy masz szanse nie utopic sie od razu w gnojowce ;)

 

bo tak to pocieszysz sie do pierwszej/drugiej/trzeciej awarii, dostaniesz kopa od corrado, nie bedziesz mu w stanie oddac i polegniesz na przedbiegach a auto czym predzej wroci na lamy ogloszen motoryzacyjnych - prawda - nie bedziesz ani w tym pierwszy ani ostatni :ph34r:

Edytowane przez radzio

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
koza    0

dzieci dzieci...

tatus sie bawi a tutaj burdel tak ?

 

weekend mi psujecie

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
nezzo    0

kup corrado, jesli nie jestes jeszcze mechanikiem to szybko zostaniesz.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Wapniak    0

he... może wartało by tutaj przetoczyć pewne zdanie??

Nie wiesz jak sobie zepsuć życie??? Kup sobie Corrado! :P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

By korzystać z forum musisz się zgodzić z zasadami: Warunki użytkowania.