Skocz do zawartości
Jacek Wójcik

Przestał działać licznik

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

jestem szczęśliwym posiadaczem corrado G60 rok 1990, ostatnio jednak pojawił się problem - przestał działać prędkościomierz i obrotomierz, licznik przestał rejestrować przejechane kilometry, licznik z elektronicznym wskazaniem pokonanych kilometrów.

czy ktoś miał podobny problem? I może wie jak sobie z tym poradzić?

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
BOLO666    0

Tak jak z każdym innym samochodem z takim problemem.

Nie pamiętam czy w tej wersji była jeszcze linka czy już impulsator, ale albo jedno albo drugie... albo zimny lut w samym liczniku.
Impulsator jak jest, to na obudowie skrzyni od góry.

 

...czasem przyczyną może być też przełamany/uszkodzony przewód, ale to chyba oczywiste.

Edytowane przez BOLO666

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
VJARON    0

Bolo, że ty masz jeszcze wytrwałość, żeby nadal aktywnie pisać odpowiedzi :D,

szacun...

 

ogólnie mogę dodać od siebie, że nagminny problem liczników z corrado to wylewające się kondensatory

i autentycznie, jeśli komuś działa i nie zaglądał, to radzę to sprawdzić, bo poprostu wypala ścieżki i okoliczne elementy...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
voytecvr6    0
W dniu 6/12/2022 o 21:24, Jacek Wójcik napisał:

Hej,

jestem szczęśliwym posiadaczem corrado G60 rok 1990, ostatnio jednak pojawił się problem - przestał działać prędkościomierz i obrotomierz, licznik przestał rejestrować przejechane kilometry, licznik z elektronicznym wskazaniem pokonanych kilometrów.

czy ktoś miał podobny problem? I może wie jak sobie z tym poradzić?

 

 

 

 

Jakie odpowiedzi byś uzyskał. 

 

Historycznie -

 

1998 -> około 2008: 30 osób debatuje nad jednym tematem, zalew informacji, analiz, 5 osób jest gotowych przyjechać do Ciebie z końca Polski żeby za piwo naprawić Ci to w kilka chwil (przywożą ze sobą cały bagażnik części wraz ze skrzynią)... dostajesz telefony nawet w nocy, że ktoś wie co Ci się uszkodziło i prosi o podesłanie zdjęć żeby zrobić dla Ciebie instrukcję jak to zrobić krok po kroku. Potem na zlocie dyskutowana jest kwestia uporządkowania problemu i wrzucenia tego do know-how, powstaje wersja 2.0 Twojego licznika, ze zmienionymi cyferblatami, lepszą elektroniką, podświetleniem diodowym i komputerem pokładowym z Passata B5. 

 

2009 -> 2014: Ceny Corrado spadają tak bardzo, że nie opłaca się niczego naprawiać. Można mieć 2 corrado na części i tylko wymieniać. Ktoś na forum oferuje Ci cały licznik razem ze skrzynią i linką za 300 zł. Jeszcze Ci przywiezie i zamontuje. Kilka osób na forum podeśle Ci linki do tych tematów z 2008 roku, gdzie 10 stron debaty nadal nie daje Ci odpowiedzi co się popsuło :D

 

2015 -> 2018: Na forum robi się coraz bardziej pusto, odpowiedzi dotyczą głównie chlania, zlotów oraz propozycji sprzedania parcha i kupna czegoś nowszego, tudzież poddawanie w wątpliwość sensu naprawy tegoż licznika wszak Corrado po takim czasie i tak szybko nie pojedzie (albo nie powinno) :) Tanie Corrado znikają z rynku, podobnie jak dostępność niektórych części. Niektórzy członkowie klubu nakupiwszy wcześniej kilka-kilkanaście egezmplarzy tworzą enklawy części, gdzie jest największe prawdopodobieństwo że uzyskasz jakąś używkę. Tu wszyscy już wszystko widzieli, nowi muszą przeszukiwać kilkaset tysięcy odpowiedzi w celu znalezienia tej jednej właściwej. Albo 10 właściwych. 

 

2019 -> Obenie: nikt nie patrzy już na wątki techniczne, od 3 lat trwa dyskusja o wyższości PiS nad PO i odwrotnie. Na forum jest pusto, aktywny jest tylko temat gdzie kilka osób spiera się ze sobą politycznie. Wyzywają się od najgorszych (matkę i ojca też) ale na zlocie będą chlać razem wódkę bo to jest jak stare małżeństwo :D Jak ktoś napisze "jestem tu nowy" to panuje konsternacja - nowy ? Jak to nowy :D Dawaj na zlot, będziem chlać :D Licznik ? Naprawi się na locie :D W tem na końcu pojawia się Bolo i udziela odpowiedzi :)

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
AdEK    0
W dniu 29.07.2022 o 13:59, voytecvr6 napisał:

 :D Dawaj na zlot, będziem chlać :D Licznik ? Naprawi się na locie :D

 

vojtecvr6, tak było! Piękny wpis! Takich tu potrzeba, a nie politycznych wymiocin.

Wszystko j.w. + potrzebna NOWA KREW !!!

 

W dniu 12.06.2022 o 21:24, Jacek Wójcik napisał:

Hej,

jestem szczęśliwym posiadaczem corrado G60 rok 1990, ostatnio jednak pojawił się problem - przestał działać prędkościomierz i obrotomierz, licznik przestał rejestrować przejechane kilometry, licznik z elektronicznym wskazaniem pokonanych kilometrów.

czy ktoś miał podobny problem? I może wie jak sobie z tym poradzić?

 

Jacek, zaangażuj się trochę bardziej, może jakąś fotę wrzuć :P Licznika ma się rozumieć.

MFA działa? Spojler się unosi?

Może gościa już dawno tu nie ma i nie będzie?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Zadi    0

Wojtecki!!!, przyjacielu - jestem pod wrażeniem odpowiedzi! 
:D:wub:
 

witamy Nowych, zapraszamy na najbliższy, oficjalny, klubowy zlot!

naprawimy co trzeba. I się nachlamy :lol:

Edytowane przez Zadi

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za wszystkie odpowiedzi,

MFA działa, wyświetla wszystkie info, natomiast nie biją kilometry, pewnie dlatego ze nie działa prędkościomierz i obrotomierz 

natomiast co do tylnego spoilera to nie wiem czy się otwiera podczas jazdy nie miałem okazji sprawdzić, sprawdzałem czy działa sterując przyciskiem i jest ok.

podesle kilka fotek p, ale muszę znaleść trochę czasu, narazie corrado głównie w garażu stoi.

a i nie znikam 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
AdEK    0
Godzinę temu, Jacek Wójcik napisał:

A kiedy planowany jest ten zlot?

 

Właśnie jest planowany :D

Może jeszcze tego lata, jesienią pewniejszy. Cierpliwości ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dmkk    0
W dniu 29.07.2022 o 13:59, voytecvr6 napisał:

 Licznik ? Naprawi się na locie :D 

Voytecvr6, na schlocie ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
AdEK    0

Jacku, mi też przestał działać licznik :blink: kilka dni temu, to znaczy nie tyle licznik co sam prędkościomierz (wskazówka opadła podczas jazdy), a co za tym idzie, nie nabija kilometrów i nie mam spalania (impulsator sprawny, po podmianie innego licznika wszystko gra). Poza tym wszystko inne działa.

Zdaje się trzeba będzie przelutować cały licznik i ew. sprawdzić pozostałe elementy...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×

Powiadomienie o plikach cookie

By korzystać z forum musisz się zgodzić z zasadami: Warunki użytkowania.